Міжнародний день студента у МАУП: свято молодості, мотивації та студентської творчості
19 Листопада 2016

Щороку 17 листопада в Міжрегіональній Академії  управління персоналом по-особливому урочисто і радісно, адже цього дня здобувачі вищої освіти святкують Міжнародний день студента.

Тож за гарною академічною традицією цьогоріч святкування розпочалося у кіноконцертному залі «Україна», де зібралися студенти усіх інститутів Президентського університету, Економіко-правового технікуму при МАУП та Деснянського економіко-правового коледжу при МАУП.

Перед початком святкового дійства ми поцікавилися у студентів різних курсів Академії що для них означає свято «Міжнародний день студента»:

Юлія Кінзерська, студентка 1-го курсу: «День студента – це свято усіх, хто навчається у вишах по всьому світу. Цього дня кожен відчуває наскільки гідно носити почесне звання «Студент». Святкуючи, ми, студенти, забуваємо про усі труднощі під час навчання і по-справжньому радіємо цій надзвичайній порі молодості – студентству. Адже час промайне, а пам'ять про рідну Академію та незабутній час у її стінах закарбується на довгі роки»;

Денис Приходько, студент 5-го курсу: «Для мене день студента  - це особливе свято. Свято, що звеличує студена як Діогена у бочці, як Олександра Македонського на своєму коні, як стародавнього філософа Платона!»;

Пилип Бозріков, студент 1-го курсу: «День студента – це свято з великої літери «С». Для мене особисто сьогодні дуже урочистий день, адже я першокурсник і день студента я святкую вперше у своєму житті. Зранку мене навіть батьки привітали із цим урочистим днем і для них це теж свято. Сьогодні я планую відсвяткувати на повну і зануритися у справжній світ студентських веселощів!»;

Олександр Фурса, студент 3-го курсу: «День студента – це не тільки свято студентів, але й викладачів. Адже ці люди грають одну з найважливіших ролей в житті кожного здобувача освіти. Саме вони виховують в кожному з нас самостійну особистість, котра після закінчення університету стає творцем майбутнього нашої країни!»;

Микола Шевченко, голова Студентської ради МАУП: «Міжнародний день студента – це свято молодості, мотивації та студентської творчості, прагнення до знань, завзяття та оптимізму. Кажуть, що у студентів  є два свята – день студента і кожен день. Тому сьогодні ми запросили усіх студентів МАУП до клубу, де ми з солістом групи «Otorvald» Женею Галичем створимо надзвичайно відривну вечірку для усіх студентів МАУП!»

А урочистості в Академії розпочав проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий, зазначивши історичні витоки свята:

«Сьогодні ми святкуємо цікаве й унікальне свято з присмаком журби – Міжнародний день студента. Усе почалося з розгону поліцією і підрозділами СС мирної демонстрації з нагоди 21-ї річниці створення Чехословацької Республіки 28 жовтня 1939 року в Празі, під час якого був тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал. 11 листопада він помер. Його похорон, який проходив 15 листопада, перетворився у протест проти окупації. У ніч з 16 на 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах, було  арештовано понад 1200 студентів. А вже 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів ухвалила заяву, у якій 17 листопада в пам'ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів».

Також на святі було надано слово ректору Міжрегіональної Академії управління персоналом Миколі Курку, котрий привітав студентів і підкреслив, що студентські роки є не тільки роками здобуття вищої освіти, але й це роки активного громадського життя. Микола Несторович закликав усіх  проявляти себе, а керівництво і працівники Академії з радістю будуть заохочувати ідеї студентів і допомагати їх втілювати.

На святі кращих студентів було відзначено високими академічними нагородами за активну участь у житті МАУП, громадську діяльність та значні досягнення у навчанні і науковій діяльності.

А далі на усіх студентів чекав святковий концерт, який цьогоріч можна назвати по-справжньому «Міжнародним», адже участь у ньому взяли не тільки студенти-українці, але й іноземні студенти МАУП. Такого різноманіття номерів давно вже не було в Академії: студенти співали пісні різними мовами світу, грали на музичних інструментах та демонстрували різноманітні стилі танців.

Своїми талантами вразили студенти з Еквадору, котрі  майстерно грали шедеври світової класики на скрипках.

Яскравим виступом вразили танцюристи з ансамблю «Кавказ», які з перших секунд свого виступу запалили залу і прикували погляди глядачів до сцени.

Свято завершилось, а студентський запал на досягнення освітніх  та творчих вершин залишився на цілий навчальний рік!